Observator » Sport » Darren Cahill va fi din nou antrenorul Simonei Halep: "Te-am simţit aproape tot timpul!" (Video)

Darren Cahill va fi din nou antrenorul Simonei Halep: "Te-am simţit aproape tot timpul!" (Video)

Simona Halep, locul 6 WTA, a anunțat reluarea colaborării cu Darren Cahill Darren Cahill va fi din nou antrenorul Simonei Halep - Twitter
Veronica Micu | Timp citire: 2 minute
Publicat la 12.09.2019, 14:26 | Modificat la 12.09.2019, 14:40

Simona Halep, locul 6 WTA, a anunțat reluarea colaborării cu Darren Cahill. Sportiva de 27 de ani i-a transmis un mesaj emoţionant australianului.

Simona Halep, locul 6 WTA, a anunțat reluarea colaborării cu Darren Cahill. Sportiva de 27 de ani i-a transmis un mesaj emoţionant australianului.

Simona Halep a anunţat într-o postare pe contul său de Facebook că fostul său antrenor, Darren Cahill, revine în echipa ei din sezonul următor.

"Am o veste extraodinară pe care vreau s-o împărtăşesc cu voi. După un an fără el în echipa mea, sunt fericită să vă anunț că Darren va reveni de partea mea din sezonul următor. 

Articolul continuă după reclamă

D, data trecută te-am ucis. Plănuiesc să fac asta și acum. Bine, ai revenit! Abia aştept să terminăm ce am început", a transmis Simona Halep pe Facebook.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Pe acelaşi subiect

Pe Twitter, Halep a scris că l-a simţit tot timpul aproape pe Darren, "hiar dacă ai fost departe de mine anul asta".

Simona Halep a încetat colaborarea cu Darren Cahill la finalul sezonului 2018, la solicitarea antrenorului, care a dorit să petreacă mai mult timp cu familia.

Ea era pregătită de Cahill din 2015, după ce a lucrat anterior cu tehnicianul australian în cadrul programului Adidas de dezvoltarea a carierei tinerilor jucători.