În Vamă nopţile albe nu se mai numără. Nici halbele de bere sau gradele de afară. Artiştii fără scenă şi-au scos chitara din corturi, au adunat în jurul focului prieteni şi au cântat până dimineaţa. Vama Veche a spart din nou liniştea mării, cu cea mai tare petrecere cu picioarele în nisip.

Suporterii alb-roşii au impresionat prin coregrafia 3D. Suporterii din Peluza Catalin Hîldan au aruncat şi cu role de hârtie în teren, întârziind astfel startul partidei cu 10 minute.

Ingenioasa coregrafie a atras şi atenţia fostului internaţional brazilian Rivaldo.

Fostul jucător al Barcelonei, i-a felicitat pe suporterii dinamovişti pe pagina sa de Facebook.

Replica steliştilor a fost un banner cu inscripţia "Nu avem coregrafii sponsorizate, dar jucăm meciuri adevărate".

Dinamo a câştigat meciul contra roş-aşbaştrilor cu 2-1, graţie golului marcat de Sergiu Hanca în prelungiri.

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Dinamoviştii au câştigat nu doar derby-ul contra eternei rivale FCSB, ci şi duelul coregrafiilor