Emma Răducanu s-a calificat în sferturile Transylvania Open după ce a învins-o pe Ana Bogdan în două seturi, scor 6-3, 6-4.

la 28.10.2021, 17:17

- Hepta

Emma Răducanu, locul 23 în clasamentul WTA şi cap de serie numărul 3, a trecut fără prea mari emoţii de Ana Bogdan, locul 106 în ierarhia mondială. Emma Răducanu a avut o revenire spectaculoasă în setul doi când a revenit de la 0-3. Partida a durat o oră şi 29 de minute.

Emma Răducanu va juca în sferturile Transylvania Open contra Martei Kostyuk, o jucătoare din Ucraina care a învins-o pe Mona Barthel (Germania), scor 6-4, 6-4. Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 5.800 de dolari şi 60 de puncte. Învinsele în turul doi obţin câte 3.675 de dolari şi 30 de puncte.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Emma Răducanu s-a calificat în sferturile Transylvania Open după ce a învins-o pe Ana Bogdan. Revenire spectaculoasă a Emmei în setul doi