FCSB a remizat cu CSU Craiova, în etapa a 3-a a Ligii 1 la fotbal

Echipa FCSB a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia şi a urcat pe ultima treaptă a podiumului Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Băluţă, în minutul 28, gazdele reuşind egalarea prin Gnohere, în minutul 62.

0-1: Ovidiu Popescu a dat o pasă greşită în jumătatea propriu, Gustavo l-a lansat în adâncime pe Băluţă şi acesta a deschis scorul cu un şut plasat pe lângă Niţă de la 12 metri.

1-1: Calancea a respins în faţă o lovitură liberă executată de Bălaşa, apoi l-a blocat pe Momcilovici, dar balonul a ajuns la Gnohere care a înscris în poarta goală din 6 metri

FCSB: Niţă - Enache, Bălaşa, Momcilovici, Junior Morais – Pintilii (Larie '46), Ov. Popescu - Man, Fl. Tănase, Teixeira (De Amorim '46) – Gnohere (D. Benzar '70). Antrenor: Nicolae Dică.

CS Universitatea Craiova: Calancea - Dimitrov, Spahija (Rossi '77), Barthe, Ferreira (Kelici '78), Briceag - Screciu, Zlatinski - Gustavo, Băluţă, Mitriţă (Bancu '57). Antrenor: Devis Mangia.

Cartonaşe galbene: Pintilii '39, Junior Morais '55, Larie '86, Bălaşa '90+4 / Mitriţă '45+2, Băluţă '55, Spahija '61, Gustavo '90+1, Dimitrov '90+2.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (asistenţi) - George Rădulescu (rezervă).

sursa foto:gsp.ro

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » FCSB a remizat cu CSU Craiova, în etapa a 3-a a Ligii 1 la fotbal