FCSB este a doua echipă din România calificată în turul III preliminar din Europa League, după Universitatea Craiova. Vicecampioana României en-titre s-a impus, cu 5-3 la general, în dubla cu Alashkert, din Armenia.

la 01.08.2019, 23:48

FCSB dă piept cu Mlada Boleslav în turul III preliminar din Europa Leagu
Coman a marcat golul calificării pentru FCSB - Hepta

După 3-0 în tur, în Armenia, oamenii lui Bogdan Andone au intrat mult prea relaxați pe teren la returul cu Alashkert de pe teren propriu.

FCSB, calificare cu emoții în turul III preliminar din Europa League

Iar Marmentini și Tiago Galvao au făcut praf apărarea noastră, în prima repriză, profitând și de eliminarea prematură a lui Bălașa.

Oaspeții au avut un neverosimil 3-1 la pauză, grație golurilor marcate de Marmentini, de două ori, și Tiago Galvao, respectiv Florin Tănase.

Din fericire, Florinel Coman a redus din diferență, în minutul 59, iar soarta calificării s-a decis definitiv în minutul 63, când și oaspeții au rămas în 10, după eliminarea lui Marmentini.

A fost 5-3 la general, pentru FCSB, iar pentru vicecampioana României urmează o dublă de foc cu Mlada Boleslav, din Cehia.

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » FCSB, calificare în turul III preliminar din Europa League, în ciuda eșecului cu Alashkert