Meci de infarct la Australian Open! Simona Halep s-a calificat în finală, după ce a învins-o pe Angelique Kerber, după un set decisiv absolut fenomenal. Scor final: 6-3, 4-6, 9-7!

Simona Halep a câştigat: 6-3, 4-6, 9-7!

Update 9:35 - Simona revine la conducerea decisivului. Este al doilea meci cu prelungiri în decisiv pentru liderul mondial la Australian Open 2018. Halep - Kerber 6-3, 4-6, 8-7!

Update 9:25 - Dramă la Melbourne! Halep reuşeşte să egaleze în setul decisiv, scor 6 - 6.

Update 8:35 - Kerber a revenit în forță şi a egalat la seturi. Urmează setul decisiv.

Update ora 8:02 - Simona Halep a câştigat primul set cu 6-3, iar în setul al doilea este 3-1 pentru româncă. Halep joacă excelent pe propriul serviciu, iar Kerber nu poate să-i pună probleme. Simona este din nou în avantaj.

Raportul meciurilor directe Simona Halep - Angelique Kerber este de 4 - 4.

Ultimul meci direct a avut loc în 2016, la Turneul Campionilor, când Kerber s-a impus în două seturi, 6-4, 6-2.

Simona Halep - Angelique Kerber LIVE VIDEO AICI

Observator » Sport » Simona Halep, în finala Australian Open, după un meci de infarct cu Angelique Kerber! Scor final: 6-3, 4-6, 9-7