Mesajul Simonei Halep, înaintea participării la turneul de la Dubai. Românca a cucerit aici două trofee, în 2015 şi 2020
Simona Halep, locul 22 WTA, a declarat că turneul de la Dubai, la care urmează să participe, este unul dintre preferatele sale şi a menţionat că este încântată de prezenţa spectatorilor.
![Simona Halep Simona Halep](https://img.observatornews.ro/0/2022/2/13/458656/simona-halep-023b4de0.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
“Este unul dintre turneele mele preferate pentru că l-am câştigat de două ori, am jucat meciuri foarte bune, aşa că abia aştept să înceapă. Este extraordinar să fie spectatori. Publicul ne dă energie. Este o nouă provocare de fiecare dată când vin aici. Îmi plac terenurile, îmi place atmosfera...”, a spus Simona Halep.
Cu cine joacă Simona Halep la Dubai
Simona Halep, locul 22 WTA, şi-a aflat adversara din primul tur de la Dubai, turneu de categoria WTA 500, cu premii de 768.680 de dolari. Românca o va întâlni pe americanca Alison Riske, locul 55 mondial, şi beneficiară a unui wild card. Halep şi Riske s-au mai întâlnit de trei ori, de fiecare dată impunându-se sportiva din Constanţa.
Simona Halep a câştigat turneul în 2015 şi în 2020.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰