Video Leo Messi face spectacol pentru Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 8 goluri pentru echipa lui Beckham în 5 meciuri

Leo Messi face show şi peste Ocean. Argentinianul a ajuns la al 8-lea gol în 5 meciuri pentru Inter Miami şi şi-a ajutat coechipierii să să se califice în semifinalele Cupei Ligii, învingând-o cu 4-0 pe Charlotte, vineri, la Fort Lauderdale (Florida).

la 12.08.2023, 11:55

Messi face spectacol pentru Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 8 goluri pentru echipa lui Beckham - Twitter/Inter Miami CF

Septuplul câştigător al Balonului de Aur a marcat al patrulea gol al lui Miami în minutul 86, la o pasă de Leonardo Campana, potrivit news.ro.

Miami a preluat conducerea în minutul 12, graţie unui penalty transformat de Josef Martinez, şi a dublat scorul în minutul 32, cu un gol al lui Robert Taylor. Fundaşul Charlottei Adilson Malanda a marcat un autogol când a încercat să intercepteze centrareau lui Diego Gomez către Messi.

Leo Messi are contract cu Inter Miami până în 2025

Lionel Messi a semnat cu clubul Inter Miami un contract valabil până în 2025. "Sunt foarte bucuros să încep această nouă etapă din cariera mea cu Inter Miami şi în Statele Unite", declara, în urmă cu o lună, fostul jucător al echipei Paris Saint-Germain.

"Este o şansă fantastică şi împreună vom continua acest minunat proiect. Scopul nostru este să muncim împreună pentru a atinge obiectivele fixate şi sunt nerăbdător la ideea de a contribui la noul meu club", a adăugat atunci septuplul "Balon de Aur", campion mondial cu echipa Argentinei anul trecut în Qatar.

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » Leo Messi face spectacol pentru Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 8 goluri pentru echipa lui Beckham în 5 meciuri