Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a învins-o duminică, în două seturi, 7-5, 6-2, pe rusoaica Daria Kasatkina, în turul al treilea de la Miami Open.

la 24.03.2024, 19:05

Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Miami Open
Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Miami Open - Profimedia

Miami Open. Condusă cu 3-0 în primul set, Sorana Cîrstea (33 de ani, locul 24 WTA) a întors rezultatul şi s-a impus cu 7-5, în 53 de minute, în faţa rusoaicei Daria Kasatkina (26 de ani, locul 11 WTA).

Sorana a câştigat fără probleme setul secund, cu 6-2, şi s-a calificat în optimile de finală de la Miami Open după un meci care a durat o oră şi 28 de minute, relatează news.ro.

În optimi, Sorana va întâlni învingătoarea din partida Danielle Collins (Statele Unite) – Elina Avanesyan (Rusia).

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » Miami Open. Sorana Cîrstea a întors spectaculos scorul şi s-a calificat în optimi. A învins-o pe Daria Kasatkina în 53 de minute