Novak Djokovic, calificat în optimile de finală la turneul ATP de la Cincinnati

Tenismanul sârb Novak Djokovic, numărul unu mondial, s-a calificat în optimile de finală ale turneului Masters 1000 ATP de la Cincinnati (SUA), învingându-l în două seturi, 7-5, 6-2, pe francezul Benoit Paire, într-o partidă disputată miercuri

la 20.08.2015 , 09:49

Djokovic, care a pierdut duminică finala turneului de la Montreal (Canada), în fața britanicului Andy Murray, îl va avea ca adversar în următorul meci pe belgianul David Goffin, care a dispus la rândul său, cu 6-4, 7-6 (7/4), de spaniolul Fernando Verdasco.

Jucătorul sârb nu s-a impus niciodată la "Cincy", singurul turneu de categoria Masters 1000 care lipsește din palmaresul său impresionant.

Spaniolul Rafael Nadal și britanicul Andy Murray au trecut la rândul lor cu bine de turul secund la competiția din statul Ohio. Nadal a trecut cu 6-3, 6-4 de francezul Jeremy Chardi, în timp ce Murray, al treilea favorit al competiției, l-a învins cu 6-4, 7-6 (7/1) pe americanul Mardy Fish.

Sunteţi de acord ca elevii să fie privaţi de telefoane în timpul orelor?
Observator » Sport » Novak Djokovic, calificat în optimile de finală la turneul ATP de la Cincinnati