Simona Halep a abandonat în sferturile turneului de la Washington

Simona Halep a abandonat vineri seara în sferturule de finală ale turneului de la Washington, în setul deicisiv al disputei cu rusoaica Ekaterina Makarova.

Principală favorită a întrecerii de peste ocean, Simona a câştigat primul set cu scorul de 6-2, pentru a-l pierde pe al doilea cu 3-6. În decisiv, la 1-0 pentru Makarova, sfătuită şi de antrenorul Darren Cahill, Simona a abandonat, acuzând probleme fizice.

Din păcate pentru ea, organizatorii turneului i-au programat toate cele trei meciurile disputate aici la o oră infernală, 14:00 ora locală, când temperaturuile au depăşit 33 de grade.

Prezenţa în sferturi este recompensată la Washington cu 6.200 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Pentru Halep urmează Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5, care va avea loc la Toronto, săptămâna viitoare. Românca este deţinătoarea trofeului la competiţia canadiană.

Credeţi că lucraţi sub calificarea dumneavoastră la locul de muncă?

Observator » Sport » Simona Halep a abandonat în sferturile turneului de la Washington