Simona Halep, victorie după un meci de 3 ore la Miami Open, cu Polona Hercog

Simona Halep a trecut de turul 3 al turneului de tenis de la Miami după un meci extrem de disputat cu slovena Polona Hercog. Românca a câștigat partida după 2 ore și 50 de minute.

Cristian Toteştean
de Cristian Toteştean

la 25.03.2019, 00:13

Simona Halep se antrenează la Miami
Simona Halep s-a calificat în optimi la Miami Open - Hepta

Simona Halep s-a impus în 3 seturi, cu scor 5-7, 7-6 (1), 6-2. Primul set a fost pierdut de româncă, deși a condus cu 5 – 4.

Cel de-al doilea set a fost câștigat la tie break de Simona Halep, după 2 ore și 10 minute de la startul partidei.

Cel de-al treilea set s-a încheiat în 40 de minute, cu scorul de 6-2 pentru româncă.

Halep s-a calificat în optimi și a primit 91.205 de dolari şi 120 de puncte WTA. Ea urmează să joace cu americanca Venus Williams.

Sursa: News.ro

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Simona Halep, victorie după un meci de 3 ore la Miami Open, cu Polona Hercog