Steaua - CFR Cluj 1-1. Transversala i-a salvat pe roş-albaştri de la eşec

Steaua şi CFR Cluj au remizat în derby-ul etapei a III-a din Liga 1, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul prin Tiago Lopes, în minutul 16, iar Tudorie a restabilit egalitatea după pauză

Roş-albaştrii au început în forţă şi au deschis scorul încă din primul minut, însă golul marcat de Tudorie a fost anulat pentru o poziţie de offside. La un minut distanţă, acelaşi Tudorie a centrat foarte bine la marginea careului, iar Neagu a reluat spectaculos, din cădere, dar Mincă a respins în bară.

Contrar cursului jocului fotbaliştii ardeleni au deschis scorul prin Tiago Lopes, în minutul 16, la capătul unui contraatac excelent al oaspeţilor, stabilind şi rezultatul primei reprize.

Mai multe informaţii şi VIDEO, AICI!

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » Steaua - CFR Cluj 1-1. Transversala i-a salvat pe roş-albaştri de la eşec