George Pușcaș (21 de ani) traversează un moment fantastic la Benevento, pentru care a reușit cel de-al 5-lea gol în ultimele 6 partide. Reușita de joi seara, scrie gsp.ro, 1-0 în returul play-off-ului de promovare cu Carpi, a săltat-o pe Benevento în premieră în Serie A!

Titular, românul a marcat în minutul 32 al partidei retur cu Carpi din play-off-ul pentru Serie A, terminată cu victoria lui Benevento, 1-0. A fost servit în fața porții de Venuti și a tras sub bară, fără nicio șansă pentru Belec, portarul oaspeților. În tur, scorul fusese egal 0-0.

Românul a fost schimbat în minutul 72, când locul său a fost luat de Karamoko Cisse.

În vârstă de 21 de ani, Puşcaş este jucătorul lui Inter Milano, dar a fost împrumutat la Benevento în acest sezon. A fost jucătorul decisiv în play-off-ul pentru promovare, marcând trei dintre cele cinci goluri ale echipei sale, în cinci meciuri decisive.

Drumul spre casă din vacanţă. Amânaţi întoarcerea pentru a evita aglomeraţia?

Observator » Sport » Un român e EROU în Italia! George Puşcaş a marcat golul decisiv şi a promovat-o pe Benevento pentru prima oară în istorie în Serie A (VIDEO)