Trei penalty-uri au fost ratate, luni seară, în prima repriză a meciului dintre Astra Giurgiu şi FC Viitorul, din etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Două lovituri de pedeapsă acordate oaspeţilor au fost apărate de Plamen Iliev, iar la penalty-ul acordat gazdelor, Daniel Florea a trimis mingea pe lângă poartă.

Meciul de la Giurgiu s-a terminat 1-2, golurile fiind marcate de Daniel Florea, '39, pentru gazde şi Chiţu, '13, şi Săpunaru, '21 (autogol), pentru oaspeţi.

În minutul 30, arbitrul Radu Petrescu le-a acordat un penalty oaspeţilor pentru un fault al lui Săpunaru la Florinel Coman. Lovitura de pedeapsă a fost executată de Chiţu, însă Iliev a apărat.

Cinci minute mai târziu ('36), Petrescu a acordat un nou penalty echipei FC Viitorul, pentru un fault al lui Morais la Benzar. A executat Florinel Coman, iar Iliev a apărat din nou.

În minutul 41, centralul a acordat un penalty Astrei, după un fault al lui Ţîru la Seto. Daniel Florea a trimis însă mingea pe lângă poartă.

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » UNIC! Trei penalty-uri au fost ratate într-o singură repriză, la Giurgiu, într-un meci din Liga 1