UNIC! Trei penalty-uri au fost ratate într-o singură repriză, la Giurgiu, într-un meci din Liga 1
Trei penalty-uri au fost ratate, luni seară, în prima repriză a meciului dintre Astra Giurgiu şi FC Viitorul, din etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Două lovituri de pedeapsă acordate oaspeţilor au fost apărate de Plamen Iliev, iar la penalty-ul acordat gazdelor, Daniel Florea a trimis mingea pe lângă poartă.
![](https://img.observatornews.ro/0/2017/4/3/204944/149124496395c3faa6.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Trei penalty-uri au fost ratate, luni seară, în prima repriză a meciului dintre Astra Giurgiu şi FC Viitorul, din etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Două lovituri de pedeapsă acordate oaspeţilor au fost apărate de Plamen Iliev, iar la penalty-ul acordat gazdelor, Daniel Florea a trimis mingea pe lângă poartă.
Meciul de la Giurgiu s-a terminat 1-2, golurile fiind marcate de Daniel Florea, '39, pentru gazde şi Chiţu, '13, şi Săpunaru, '21 (autogol), pentru oaspeţi.
În minutul 30, arbitrul Radu Petrescu le-a acordat un penalty oaspeţilor pentru un fault al lui Săpunaru la Florinel Coman. Lovitura de pedeapsă a fost executată de Chiţu, însă Iliev a apărat.
Cinci minute mai târziu ('36), Petrescu a acordat un nou penalty echipei FC Viitorul, pentru un fault al lui Morais la Benzar. A executat Florinel Coman, iar Iliev a apărat din nou.
În minutul 41, centralul a acordat un penalty Astrei, după un fault al lui Ţîru la Seto. Daniel Florea a trimis însă mingea pe lângă poartă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰