Victorie pentru prima reprezentativă, 2-1, în amicalul din Israel

Reprezentativa României a obţinut o victorie în primul meci din 2018, sâmbătă, scor 2-1 cu naţionala Israelului, într-un amical disputat la Netanya.

Reprezentativa României a obţinut o victorie în primul meci din 2018, sâmbătă, scor 2-1 cu naţionala Israelului, într-un amical disputat la Netanya, joc la care tricolorii au revenit de la 0-1.

Au marcat Tomer Hemed ’60 pentru gazde şi Stanciu ’63 şi Ţucudean ‘82 pentru România.

La partida de la Netanya, Alexandru Mitriţă, Paul Anton şi Alexandru Cicâldău au debutat în prima reprezentativă.

Stanciu a marcat primul gol al tricolorilor, în minutul 63, cu un şut din afara careului, de la aproximativ 28 de metri.

În minutul 82, Ţucudean a înscris cu o “scăriţă” peste portarul Israelului, după o pasă a lui Mitriţă

Israel: 1. Ariel Harush - 2. Ben Bitton, 20. Loai Taha, 21. Eytan Tibi, 13. Taleb Tawatha - 7. Barem Kayal (8. Almong Cohen ’46), 6. Birbas Natcho (16. Hanan Maman ’80), 15. Dor Micha (17. Dia Sabia ‘46), 5. Maor Melikson (9. Eran Levy ‘46) - 12. Tal Ben Chaim (11. Dan Einibinder ’68), 10. Tomer Hemed (19. Alon Turgeman ’61). Selecţioner: Alon Hazan

România: 16. Niţă - 2. Benzar, 22. Săpunaru, 21. Grigore, 11. Bancu - 8. Pintilii (6. Anton ‘72), 18. Marin (20. Cicâldău ‘83) - 17. Deac (7. Chipciu ’61), 10. Grozav (28. Mitriţă ’61), 14. Budescu (23. Stanciu ’61) - 13. Keşeru (19. Ţucudean ’70). Selecţioner: Cosmin Contra.

Meciul a fost arbitrat de cipriotul Masias Dimitrios, ajutat de asistenţii Georgiu Charalampos şi Kalogeru Marios. Arbitru de rezervă a fost israelianul Orel Greenfeld.

Reprezentativa României mai are programată o partidă amicală, marţi, la Craiova, cu echipa Suediei.

Mergeţi cu plăcere la job?

Observator » Sport » Victorie pentru prima reprezentativă, 2-1, în amicalul din Israel