Wimbledon 2023. Irina Begu se califică în turul 2, după un meci care a durat 3 zile
Irina Begu e a patra sportivă din România care ajunge în turul secund la Wimbledon, după ce a câștigat în fața lui Rebecca Marino, la capătul unui meci ce s-a întons pe durata a două zile, fiind inițial amânat din cauza ploii, apoi întrerupt din motive de vizibilitate și întrerupt joi din nou, informează Mediafax.
![Wimbledon 2023. Irina Begu se califică în turul 2, după un meci care a durat 3 zile Wimbledon 2023. Irina Begu se califică în turul 2, după un meci care a durat 3 zile](https://img.observatornews.ro/0/2023/7/6/530799/irina-begu-28702e9a.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Meciul dintre Irina Begu și Rebecca Marino trebuia să aibă loc marți, însă din cauza vremii a fost amânat. Miercuri seara a fost întrerupt la scorul de 6-2, 2-4, pentru ca joi să fie din nou întrerupt, după ce un spectator a avut nevoie de intervenție medicală.
În cele din urmă, Irina Begu s-a impus cu 6-2, 3-6, 6-2, după două ore efective de joc. În turul 2, Irina Begu o va întâlni pe rusoaica Ana Blinkova, numărul 40 WTA, pe care o conduce cu 2-1 în întâlnirile directe.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰