Cine este al doilea român mort în tragedia din Genova. 39 de morţi, după ce podul Morandi s-a prăbuşit
Cel de-al doilea cetăţean român găsit mort între dărâmăturile podului Morandi din Genova este şi el şofer de camion. Bărbatul lucra tot pentru o firmă din Franţa, la fel ca Marian Roşca, celălalt român decedat în tragedie.

Cel de-al doilea cetăţean român găsit mort între dărâmăturile podului Morandi din Genova este şi el şofer de camion.
Bărbatul lucra tot pentru o firmă din Franţa, la fel ca Marian Roşca, celălalt român mort în tragedia din Italia.
Potrivit presei, este vorba despre un bărbat în vârstă de 44 de ani, cu dublă cetăţenie, română şi moldoveană.
Ar fi de fel din Taraclia, un oraş din sudul Republicii Moldova, căsătorit şi avea 3 copii minori. Potrivit presei moldovene, bărbatul se afla singur în camion, în momentul prăbuşirii podului. Autorităţile nu au dorit să precizeze numele său.
- Video cu camionul condus de Marian Roşca, prăbuşit de pe pod, în tragedia de la Genova
- El este românul declarat mort în tragedia din Italia. Marian a căzut 100 de metri cu camionul în gol, după ce...
- Un alt român, identificat printre persoanele decedate în tragedia de la Genova
- Un fost consilier, candidat la Primăria Tulcea s-a sinucis. Şi-a anunţat decizia într-un video, pe Facebook: "Vă...
- Nenorocire pe șosea în Mureș. Un tânăr de 24 de ani a murit după ce s-a izbit cu maşina de un cap de pod....
Speranţa de a găsi supravieţuitori scade la Genova, în nordul Italiei, după surparea unui pod rutier, soldată cu cel puţin 39 de morţi.
Protecţia Civilă a anunţat un nou bilanţ de 39 de morţi confirmaţi şi 15 răniţi - dintre care 12 în stare gravă. Există de asemenea câteva persoane date dispărute.
Trei copii cu vârste cuprinse între opt şi 13 ani se află între victime, dar şi trei francezi, trei chilieni şi doi români, potrivit serviciilor diplomatice ale acestor ţări.
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰
Fii primul care comentează