Video Hoţul român care a îngropat 30.000 de euro în pădure. A cheltuit doar 800 de lei din ce a furat
Curierul care s-a făcut nevăzut cu banii comenzilor de Black Friday a îngropat bancnotele într-o pădure din Maramureş.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Poliţiştii au recuperat cei aproape 30.000 de euro după ce tânărul de 21 de ani a cedat, cu greu, la audieri. Ar fi cheltuit din ei doar 800 de lei. Tânărul s-a ales acum cu dosar penal şi este cercetat în libertate pentru abuz de încredere.
Tânărul a ascuns banii în pădure
Tânărul a furat 150.000 de lei din încasări, după ce a adunat de la colegii săi banii strânşi în urma livrării produselor comandate de ziua reducerilor.
Tânărul în vârstă de 21 de ani a fost trimis în zona municipiului Sighetu Marmaţiei de către patronul unei societăţi comerciale pentru a colecta toţi banii pe care i-au încasat curierii din zona respectivă. Aseară, tânărul a ajuns în municipiul Baia Mare unde a parcat maşina în parcarea societăţii comerciale şi a plecat cu suma de bani pe care ar fi colectat-o.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰