Observator » Ştiri externe » Coşmarul femeii însărcinate care a mers pe jos 70 de km la temperaturi de - 35 de grade!

Coşmarul femeii însărcinate care a mers pe jos 70 de km la temperaturi de - 35 de grade!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.01.2014, 16:48 | Modificat la 22.01.2014, 16:52

Venirea pe lume a unui copil este o binecuvântare pentru fiecare familie. Însă, pentru o femeie din nordul Indiei acest eveniment fericit s-a transformat într-un coşmar.

Ca să poată naşte a fost nevoită să mergă pe jos zeci de kilometrii, prin ger până la spital. În călătoria sa, femeia a fost însoţită de familie.

Drumul până la spital a durat 9 zile. Ei au mers pe un râu de munte înghețat la temperaturi de -35 de grade celsius.

Articolul continuă după reclamă

Familia a mers timp de opt ore pe zi pe râul îngheţat. De multe ori au fost nevoiţi să mergă prin apa extrem de rece care le agunjea până la genunchi.

După ce a născut familia s-a întors acasă pe aceelaşi drum. Tot pe jos şi cu micuţul înfăşurat în multe pături.

Pe acelaşi subiect

Nu este singurul caz de acest gen din zonă. Pentru localnici acest drum este unul obişnuit. Ei folosesc râul pentru a transporta bunuri pentru traiul lor de zi cu zi. Uneori oamenii mor în timpul acestei călătorii periculoase.

sursă: dailymail.co.uk

foto: dailymail.co.uk