Steaua continuă în Europa!

Victoria cu 2-1 în fața celor de la Aktobe îi asigură campioanei României prezența în play-off-ul UEFA Champions League și minimum o calificare în grupele Europa League

Steaua a rezolvat ecuația calificării în play-off-ul Ligii Campionilor încă din prima repriză, când Chipciu și Nicușor Stanciu au marcat în poarta kazahilor. Liniștea oferită de reușitele din primul mitan a fost spulberată cu cinci minute înainte finalul duelului de pe Național Arena.

Timur Kapadze a redus din handicap cu cinci minute înainte ultimul fluier al partidei, însă golul nu a stricat sărbătoarea roș-albastră. Succesul Stelei îi asigură echipei lui Costel Gâlcă prezența în play-off-ul UEFA Champions League, dar și participarea în grupele Europa League, dacă românii nu vor reuși să treacă de următoarea ”dublă” europeană

Aţi alocat un buget mai mare pentru Paşte în acest an faţă de 2023?

Observator » Evenimente » Steaua continuă în Europa!