Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Evenimente în Bucureşti, vineri 16 mai. Ce nu trebuie să ratezi

Începem să ne apropiem, uşor, uşor, de sfârşitul de săptămână, aşa că reţeta de evenimente care se desfăşoară în Bucureşti este în creştere, ceea ce înseamnă că vineri, 16 mai 2025, chiar avem de unde să alegem unde vrem să mergem sau ce vrem să facem.

de Redactia Observator

la 15.05.2025 , 18:28

Evenimente în Bucureşti, vineri 16 mai. Ce nu trebuie să ratezi Evenimente în Bucureşti, vineri 16 mai. Ce nu trebuie să ratezi - zilesinopti.ro

Vineri, 16 mai, înseamnă o nouă zi de muncă pentru cei mai mulţi dintre bucureşteni. Totuşi, în condiţiile în care ne apropiem de sfârşitul de săptămână, începem să simţim nevoia unor ore libere.

Iar pentru cei care au curajul de a se bucura, deja, de câteva ore libere am decis să facem o selecţie de evenimente care v-ar putea interesa pentru vineri, 8 noiembrie 2024, indiferent că vorbim de concerte, expoziţii, evenimente sportive sau piese de teatru.

Piese de teatru în Bucureşti, vineri 16 mai

Articolul continuă după reclamă

De la 18.30 se joacă Romeo și Julieta, la Teatrul Bulandra şi Legături primejdioase, laTeatrul Mic. De la 19.00 se joacă nu mai puţin de opt piese de teatru. Avem A Girl’s Story, la ARCUB, Omul care a văzut moartea, la Sala Luceafărul, Odiseea, la Teatrul Infinit, Don Quijote, la Teatrul Nottara, Constelaţii, la Teatrul de Artă, Soldatul de ciocolată / Armele și omul, la Teatrul Odeon, Billy șchiopul, la Teatrul de Comedie, Unul dintre noi, la Teatrul de Comedie. 

De la 19.30 se joacă Miceliu – spațiu teatral de exersare a grijii și a solidarității, la Centrul Naţional al Dansului Bucureşti. De la 20.00 se joacă Epoca de Aur, la FF Theatre şi poezie la rece, la Hearth / Casa KERIM. 

Concerte în Bucureşti, vineri 16 mai 

Vineri, 16 mai 2025, de la 18.00 este Dark City Nights 2025, la Quantic, iar de la 19.00 sunt mai multe concerte. Un Blues Mai Vesel, la Arenele Romane, Concert simfonic cu Christian Zacharias, la Ateneul Român, Fado Nights, la Dancing Lobster, Sorin Zlat & Irina Sârbu • La Vita e Brera • Summer Aperitivo, la Brera Bucharest, Le’Annei, la UVA Wine & Gastro Bar şi Prim-violonist al Orchestrei Filarmonice din Liège – George Tudorache cântă Ceaikovski, la Sala Radio. 

Petreceri în Bucureşti, vineri 16 mai

Pentru că este vineri seara, în Bucureşti sunt organizate şi foarte multe petreceri speciale. De exemplu, la naive, de la 19.00 avem Cocktail & Food Pairing, dar şi Le’Annei, la UVA Wine & Gastro Bar. 

De la 21.00 este Havana pary by The Cuban Project, la Restaurant Elisabeta. De la 22.00 este  Hypnotized presents Joezi, la Mellya şi G-spot w. Gabriel Barbu & DJ Dun, la Apollo111 Barul & Terasa, iar de la 23.00 este ctrl Nights: François X, la Control Club.

Expoziţii în Bucureşti

De la 10.00 puteţi merge la Palatul Şuţu sau la Muzeul Theodor Aman. De la 11.00 puteţi merge la MARe, iar de la 12 puteţi merge la expoziţiile celor de la ArtSafari. 

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Ştiri sociale » Evenimente în Bucureşti, vineri 16 mai. Ce nu trebuie să ratezi