Cupa Mondială 2018. Programul zilei, 16 iunie. Patru meciuri sunt programate, sâmbătă, în a doua zi a Cupei Mondiale din Rusia, capul de afiş al zilei fiind considerată întâlnirea dintre Argentina şi Islanda.

Messi, la antrenamentul echipei Argentina
Lionel Messi, la antrenament Argentinei din 15 iunie de pe stadioul din Moscova, la Cupa Mondială 2018 - Sputnik via Hepta

(Actualizare) Franţa a învins, cu scorul de 2-1 (0-0), selecţionata Australiei, în prima etapă a Grupei C a Cupei Mondiale de fotbal, fiind primul meci la care s-a folosit arbitrajul video pentru acordarea unui penalty. Meciul Argentina – Islanda debutează cu un gol în minutul 19 înscris de argentinianul Aguero. Islanda egalează la scurt timp, Finnbogason fiind jucătorul care trimite mingea în poarta Argentinei în minutul 23, iar partida se ]ncheie cu o remiză.

Meciurile care au loc sâmbătă, 16 iunie, la Cupa Mondială 2018, sunt disputate de echipe din grupele C şi D.

Croaţia – Nigeria: 2 - 0

Au marcat Etebo '32 (autogol) şi Modrici '71 (penalti).

V-aţi simţit discriminaţi la interviul de angajare din cauza vârstei?

Observator » Sport » Cupa Mondială 2018. Programul zilei, 16 iunie. Argentina lui Messi intră pe teren