FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, cu un gol marcat în prelungiri

Formaţia FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a învins, joi, în deplasare, echipa cehă Mlada Boleslav, în manşa secundă a turului trei preliminar. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 91. În tur, la Giurgiu, scorul a fost egal, 0-0.

Daniel Murărescu
de Daniel Murărescu

la 15.08.2019, 22:11

FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League
FCSB a marcat unicul gol al meciului în prelungiri - Zuma Press / Radek Petrasek via Hepta

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ionuţ Panţîru, în minutul 90+1.

Din minutul 75, Mlada a evolua cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Krapka.

Mlada Boleslav: Seda - Krapka, Takacs, Pudil, Marco Tulio (Fulnek '46) - Bucha, Hubinek, Matejovsk, Ladra - Wagner (Ewerton '70), Mesanovic. Antrenor: Jozef Weber.

FCSB: Vlad - Creţu, Planic, Cristea, Soiledis - Vînă, O. Popescu, Oaidă - T. Moutinho (Panţîru '63), F. Tănase, F. Coman. Antrenor: Vergil Andronache.

Cartonaşe galbene: Krapka '45+2, '75 / Cristea '25, Tănase '48, Soiledis '50, Coman '61, Planic '83

Cartonaş roşu: Krapka '75

Meciul a fost abritrat de o brigadă din Belgia, cu Jonathan Lardot la centru, ajutat de Florian Lemaire şi Romain Devillers.

Rezervă a fost Nathan Verboomen.

În play-off-ul Ligii Europa, FCSB va juca împotriva portughezilor de la Vitoria Guimaraes, primul meci pe teren propriu, la 22 august. Returul este la 29 august.

sursa: news.ro

Observator » Sport » FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, cu un gol marcat în prelungiri