Simoan Halep a declarat, după înfrângerea suferită în faţa sportivei britanice Johanna Konta, că mai rămâne vreo două zile la Miami, unde clătitele sunt foarte bune, apoi se va pregăti pentru întâlnirea România - Marea Britanie din Cupa Federaţiei.

"Voi mai rămâne aici vreo două zile pentru a mă relaxa. Clătitele sunt prea bune, nu pot să plec", a declarat Halep, pentru WTA Insider.

În ceea ce priveşte meciul cu Johanna Konta, Halep spune că este dezamăgită de faptul că a pierdut o partidă pe care a avut-o în mână.

"A fost un meci cu adevărat greu, de înalt nivel. Am fost atât de aproape să câştig, am fost la două puncte în tie-break, dar ea a jucat foarte puternic şi a meritat victoria. Sunt fericită să fiu aici după pauza pe care am avut-o. Sunt doar dezamăgită că am pierdut un meci pe care l-am avut în mână. Dar încrederea este acolo, jocul este acolo, îmi trebuie doar să joc meciuri", a spus ea.

După accidentarea suferită la genunchi, care a ţinut-o o lună departe de teren, Simona Halep a afirmat că nu a resimţit dureri în timpul celor două şi jumătate cât a durat meciul cu Konta.

Simona Halep, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 3, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 3-6, 7-6 (7), 6-2, de jucătoarea britanică Johanna Konta, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 10, în sferturile de finală ale Miami Open.

Ele se vor întâlni şi la Mamaia, în partida România - Marea Britanie, din Fed Cup, programată în 22-23 aprilie.

Sursa: News.ro

Unde preferaţi să vă cazaţi în vacanţă, la hotel sau închiriaţi un apartament?

Observator » Sport » Simona Halep mai rămâne la Miami, după ce a fost eliminată în sferturi de Johanna Konta: "Sunt prea bune, nu pot să plec"