Bărbat muşcat de doi câini în Giurgiu. Stăpânul s-a ales cu dosar penal
Un bărbat din localitatea Cetatea, judeţul Giurgiu, a ajuns de urgenţă la spital duminică seara, după ce a fost muşcat de doi câini.

Un bărbat din localitatea Cetatea, judeţul Giurgiu, a ajuns de urgenţă la spital duminică seara, după ce a fost muşcat de doi câini.
Bărbatul a fost atacat în jurul orei 22.00. A avut puterea de tărie să sune de urgenţă la numărul unic 112 şi să ceară ajutor.
Conform reprezentanţilor Jandarmeriei Giurgiu, cei doi câini au fost îndepărtaţi cu greutate de pe victimă.
Unul dintre câini, provenind dintr-o rasă periculoasă, i-a produs victimei răni grave la nivelul picioarelor.
- Un tânăr din Giurgiu s-a crezut zmeu pe A2: A fost prins circulând cu 240km/h. Teribilismul l-a costat scump
- Român căutat de 5 ani, prins întâmplător pe DN5, în Giurgiu. Actele false l-au dat de gol în fața polițiștilor
- Sute de români au mers azi în Bulgaria să-și ia țigări, speriați că s-ar putea scumpi. Când se dublează...
- Camioanele nu vor putea circula timp 24 de ore pe Podul Giurgiu - Ruse. Au fost anunţate lucrări de construcţie
- Filmul morții lui Nicolas. Băiețelul de 3 ani s-a strecurat printr-un geam mic și s-a prăbușit în gol de la...
Oamenii legii au demarat o anchetă pentru a stabili modul exact în care câinele respectiv a ajuns pe stradă.
S-a stabilit că patrupedul a scăpat din curtea în care era ţinut într-un moment în care stăpânul nu era acasă.
Bărbatul a fost identificat şi i s-a deschis dosar penal pentru "neluarea măsurilor pentru a preveni atacul canin asupra unei persoane".
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰
Nu se mai pot adăuga comentarii la acest articol