Sportivul David Popovici nu a obţinut, vineri, calificarea în semifinalele probei de 50 m liber din cadrul competiţiei de înot de la Jocurile Olimpice.

la 30.07.2021, 13:38

David Popovici nu s-a calificat în semifinale la 50 m liber din cadrul competiţiei de înot de la Jocurile Olimpice - Facebook

Înotătorul David Popovici a ocupat locul 8 în seria a şasea, cu timpul 22.77. Per total, românul s-a clasat pe poziţia a 40-a în serii. În semifinale s-au calificat primii 16.

David Popovici şi-a încheiat astfel evoluţiile la JO de la Tokyo. La doar 16 ani, Popovici a impresionat prin evoluţiile sale la Tokyo Aquatics Centre, unde a ocupat locul 4 în finala de la 200 m liber şi locul 7 în cea de la 100 m liber.

Observator » Jocurile Olimpice de la Tokyo » David Popovici nu s-a calificat în semifinale la 50 m liber din cadrul competiţiei de înot de la Jocurile Olimpice