FC Viitorul a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Dinamo Bucureşti, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1 şi s-a distanţa la cinci puncte în fruntea clasamentului. Totodată, echipa lui Gică Hagi e matematic calificată în play-off.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Boli '64 şi Fl. Coman '78, în timp ce pentru gazde a înscris Nistor, în minutul 26.

Dinamo a jucat în inferioritate numerică din minutul 90+3, după ce Dudea a primit al doilea cartonaş pentru un fault asupra lui Coman şi a fost eliminat.

Dinamo Bucureşti: Brănescu – Ceccarelli (Bawab '82), Nedelcearu, Marici, St. Filip – Dudea – Hanca, Nistor, Palici, Mahlangu (D. Popa '78) - Nemec. Antrenor: Ioan Andone.

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Ţîru, Boli, Cr. Ganea – Vână (N. Roşu '46), Nedelcu, Purece – Chiţu, Morar (Fl. Coman '58), Iancu (Hodorogea '82). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Nistor '59, Ceccarelli '76, Dudea '82, '90+3 Marici '85, Bawab '90+2 / Morar '34.

Cartonaş roşu: Dudea '90+3.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Octavin Şovre, Miclos Nagy (asistenţi) - Florin Andrei (rezervă).

V-a trezit suspiciuni culoarea puilor din magazine?

Observator » Sport » Viitorul e prima echipă calificată în play-off, în Liga 1, după ce a învins-o pe Dinamo chiar în Ştefan cel Mare