Viitorul e prima echipă calificată în play-off, în Liga 1, după ce a învins-o pe Dinamo chiar în Ştefan cel Mare
FC Viitorul a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Dinamo Bucureşti, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1 şi s-a distanţa la cinci puncte în fruntea clasamentului. Totodată, echipa lui Gică Hagi e matematic calificată în play-off.
![](https://img.observatornews.ro/0/2017/2/4/198211/1486240041df80ccd4.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
FC Viitorul a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Dinamo Bucureşti, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1 şi s-a distanţa la cinci puncte în fruntea clasamentului. Totodată, echipa lui Gică Hagi e matematic calificată în play-off.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Boli '64 şi Fl. Coman '78, în timp ce pentru gazde a înscris Nistor, în minutul 26.
Dinamo a jucat în inferioritate numerică din minutul 90+3, după ce Dudea a primit al doilea cartonaş pentru un fault asupra lui Coman şi a fost eliminat.
Dinamo Bucureşti: Brănescu – Ceccarelli (Bawab '82), Nedelcearu, Marici, St. Filip – Dudea – Hanca, Nistor, Palici, Mahlangu (D. Popa '78) - Nemec. Antrenor: Ioan Andone.
FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Ţîru, Boli, Cr. Ganea – Vână (N. Roşu '46), Nedelcu, Purece – Chiţu, Morar (Fl. Coman '58), Iancu (Hodorogea '82). Antrenor: Gheorghe Hagi.
Cartonaşe galbene: Nistor '59, Ceccarelli '76, Dudea '82, '90+3 Marici '85, Bawab '90+2 / Morar '34.
Cartonaş roşu: Dudea '90+3.
Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Octavin Şovre, Miclos Nagy (asistenţi) - Florin Andrei (rezervă).
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰