Vreau să ajut!
Are trei ani, părul bălai şi un zâmbet care te topeşte. O cheamă Andreea şi este universul părinţilor şi bunicilor ei. La trei ani, fetiţa pe care o vedeţi în imagini duce o luptă cumplită. Cu moartea.
De Redactia Observator la 30.09.2014, 08:10Are trei ani, părul bălai şi un zâmbet care te topeşte. O cheamă Andreea şi este universul părinţilor şi bunicilor ei. La trei ani, fetiţa pe care o vedeţi în imagini duce o luptă cumplită. Cu moartea.
Andreea Avrigeanu are leucemie acută limfoblastică şi este internată în Spitalul Fundeni. În timp ce mama ei nu se dezlipeşte de lângă ea, tatăl şi bunicii încearcă cu disperare să o ducă la Clinica italiană San Matteo din Pavia.
Acolo, ca multi alţi copii din Campania "Veau să ajut", Andreea are şansa să se facă bine. Ca să ajungă în Italia însă Andreea are nevoie de ajutorul nostru, al tuturor.
Cu un SMS la numărul 8848 o putem ajuta să trăiască.