"Dupa dealuri", regizat de Cristian Mungiu, nominalizat la premiile Academiei de Film Europeana
Cristian Mungiu ar trebui sa-si pregateasca un loc in vitrina pentru un nou trofeu. Asta pentru ca filmul care i-a adus lauri la Cannes, i-a adus acum o nominalizare la premiile Academiei de Film Europeana, iar sansele de castig ale regizorului roman sunt foarte mari. "Dupa dealuri" a intrat in competitia pentru cel mai bun scenariu.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cristian Mungiu ar trebui sa-si pregateasca un loc in vitrina pentru un nou trofeu. Asta pentru ca filmul care i-a adus lauri la Cannes, i-a adus acum o nominalizare la premiile Academiei de Film Europeana, iar sansele de castig ale regizorului roman sunt foarte mari. "Dupa dealuri" a intrat in competitia pentru cel mai bun scenariu.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰