Observator » Opinii » Despre cum doare inima

Despre cum doare inima

Despre cum doare inima Sanatatea cu garda jos
Maria Rohnean | Timp citire: 3 minute
Publicat la 18.05.2026, 10:18 | Modificat la 18.05.2026, 10:19

Nu, nu e un text despre dragoste, deși până la capăt tot asta o să reiasă. E despre o gardă de STEMI - ST-Elevation Myocardial Infarction. Adică o gardă de infarct. În literă și-n spirit. De aproape 20 de ani, Capitala are creat un sistem care funcționează extrem de bine.