Observator » Evenimente » Adrenalina pe patru roti la Sighisoara

Adrenalina pe patru roti la Sighisoara

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.04.2013, 07:27 | Modificat la 15.04.2013, 08:34

Pentru unii, niciun obstacol nu-i de netrecut. Da, pentru cei care au masini cu cateva sute de cai sub capota si suspensii care costa mai mult decat o masina la mana a doua. Asta au demonstrat soferii care s-au adunat in weekend langa Sighisoara, pentru o competitie offroad.

Toti stiau ce-i asteapta, asa ca si-au pregatit masinile cu atentie. Chiar daca e considerat un sport al barbatilor, la start s-au prezentat si cateva domnisoare.

„Chiar imi place sa ma dau. Prietenul meu se da de trei ani si am intrat si eu in priza. Chiar nu a fost greu si a fost prima data cand ne-am dat impreuna”, a declarat una dintre participante.

La sfarsit, cei mai buni piloti au plecat acasa cu premii.

Articolul continuă după reclamă