Observator » Evenimente » Casa Regală, nevoită să plece din Palatul Elisabeta

Casa Regală, nevoită să plece din Palatul Elisabeta

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.01.2018, 16:32 | Modificat la 12.01.2018, 17:34

Casa Regală a României respinge acuzaţiile Premierului Tudose, potrivit cărora Custodele Coroanei a solicitat RAPPS să stea cu chirie la Palatul Elisabeta.

Casa Regală a României respinge acuzaţiile Premierului Mihai Tudose, potrivit cărora Custodele Coroanei a solicitat RAPPS să stea cu chirie la Palatul Elisabeta, pe o perioadă de graţie de un an.

În urmă cu 2 seri, la Sinteza Zilei, Prim-Ministrul spunea că "Aşa nu merge!", motiv pentru care urmaşii Regelui Mihai ar trebui să plece din palat.