O femeie de 71 de ani din Bacău, dată dispărută în urmă cu trei zile a fost găsită moartă într-o fântână
O femeie în vârstă de 71 de ani din judeţul Bacău, a cărei familie i-a anunţat dispariţia în urmă cu trei zile, a fost găsită moartă, duminică, într-o fântână. Trupul neînsufleţit a fost dus la Serviciul de Medicină Legală, pentru stabilirea cauzei decesului, informează news.ro.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Bătrâna în vârstă de 71 de ani din localitatea băcăuană Prăjeşti a fost văzută ultima dată în ziua de 27 aprilie. Familia a anunţat dispariţia acesteia la Poliţie şi abia sâmbătă, 29 aprilie, rudele şi-au dat acordul pentru ca fotografia şi semnalmentele femeii să fie făcute publice, pentru ca cei care o văd să poată sesiza Poliţia.
Duminică, echipe de poliţişti, jandarmi, dar şi voluntari, au scotocit zona din apropierea domiciliului bătrânei, iar cadavrul acesteia a fost găsit într-o fântână. Trupul neînsufleţit a fost adus la suprafaţă de către echipaje de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă şi dus la Serviciul de Medicină Legală unde, în urma necropsiei, va fi stabilită cauza morţii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰