Tânăr de 20 de ani din Mureş, prins circulând cu 197 km/h şi sub influenţa drogurilor
Un tânăr de 20 de ani, din Reghin, județul Mureș, a fost prins circulând pe DN 15A - E587, în zona localității Lunca, cu viteza 197 km/oră, pe un drum unde viteza maximă e 100 km/oră. Tânărul era și drogat, notează Mediafax.
![Tânăr de 20 de ani din Mureş, prins circulând cu 197 km/h şi sub influenţa drogurilor Tânăr de 20 de ani din Mureş, prins circulând cu 197 km/h şi sub influenţa drogurilor](https://img.observatornews.ro/0/2022/8/7/482791/radar-cf4b8f1e.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Polițiștii Biroului Rutier ai Poliției Reghin au oprit, duminică, pe DN15A - E578, pe raza comunei Lunca, o mașină condusă de un tânăr, de 20 de ani, din Reghin, care circula cu o viteză de 197 km/h, pe un sector de drum cu limită de viteză maxim admisă de 100 km/h. Acesta a fost testat cu Multi-Drug Screen Test, rezultatul fiind pozitiv pentru THC-5 ( cannabinoide).
Tânărului i-au fost recoltate probe biologice, pentru stabilirea prezenței de substanțe psihoactive în organism. Acesta a fost amendat cu 2.900 de lei. Totodată, polițiștii au deschis dosar penal, pentru conducere a unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰