Galerie foto "Sufletul meu, nu mă lăsa. Ai spus că nu o să mă laşi niciodată". Durere de nedescris la înmormântarea lui Daniel şi Ştefan, cei doi fraţi care s-au înecat în Italia
Două sicrie albe, doi îngeri plecaţi prea devreme de lângă cei dragi într-o lume mai bună. Daniel şi Ştefan nu au putut sta separaţi unul de celălalt, au murit împreună, iar acum vor fi uniţi pentru totdeauna în moarte.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Înmormântarea celor doi copii de 6 şi 7 ani a fost extrem de răvăşitoare pentru cei dragi. Îndurerată şi printre strigăte de disperare, mama a fost încet sprijinită de apropiaţi şi condusă în catedrala Manfredonia, din regiunea Puglia, unde se ţinea slujba de pomenire pentru cei doi fraţi. „Unde duci copilul meu? Aşteaptă-mă şi pe mine”.
„Sufletul meu, nu mă lăsa. Ai spus că nu o să mă laşi niciodată”
A fost momentul când puţini dintre cei prezenţi au putut să îşi stăpânească lacrimile. Slujba a început cu o întârziere, după ce una din surorile lui Daniel şi Ştefan a început să plângă la vederea sicrielor. La rândul său, mamei i s-a făcut rău şi a fost la un pas de leşin.
Aşezaţi unul lângă altul şi cu fotografiile lor, cei doi fraţi au primit binecuvântarea finală, înainte de a fi conduşi spre locul unde vor dormi pentru totdeauna. Un nou moment răvăşitor a fost şi la ieşire din biserică, unde mama a început să îşi jelească micuţii. „Sufletul meu, nu mă lăsa. Ai spus că nu o să mă laşi niciodată. M-ai lăsat sufletul meu”.
De cealaltă parte, potrivit RaiNews, proprietarul terenului din zona rurală Manfredonia, unde se afla bazinul în care s-au înecat cei doi frați, este cercetat de Parchetul din Foggia sub acuzația de omor din culpă. Procurorii spun că acesta „nu ar fi supravegheat starea proprietății și împrejmuirea adecvată a bazinului”. În jurul lacului de acumulare este un gard, dar care este stricat. Printr-o deschizătură, conform reconstrucției, cei doi frați mai mici ar fi putut trece ca să facă baie, iar acolo şi-au găsit sfârşitul.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰