Afaceri profitabile, in numele credintei
In numele credintei, unii fac afaceri profitabile. Sunt asa-zisii vindecatori, sau falsi preoti, care castiga bani din naivitatea oamenilor. Le storc portofelele celor bolnavi, disperati, ramasi fara alta speranta decat un miracol. Iar cand nu mai au ce le lua, ii ajuta sa vanda de prin casa. doar ca sa-si incaseze banii pentru "vindecare".
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
In numele credintei, unii fac afaceri profitabile. Sunt asa-zisii vindecatori, sau falsi preoti, care castiga bani din naivitatea oamenilor. Le storc portofelele celor bolnavi, disperati, ramasi fara alta speranta decat un miracol. Iar cand nu mai au ce le lua, ii ajuta sa vanda de prin casa. doar ca sa-si incaseze banii pentru "vindecare".
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰