Observator » Sondaj » SONDAJ: Rate la bancă sau chirie?

SONDAJ: Rate la bancă sau chirie?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.03.2023, 11:46 | Modificat la 31.03.2023, 12:43

Rată sau chirie? Creşterile explozive ale dobânzilor în ultimul an au devenit o povară pentru românii cu rate la bancă, iar în contextul valului de scumpiri, pentru unii, chiria a devenit de preferat.  În plus, de mâine, 1 aprilie, IRCC ar urma să ajungă la aproape 6%, ceea ce înseamnă rate şi mai mari.

Vă invităm să răspundeţi la sondajul de mai jos dacă preferaţi varianta cu rate la bancă sau varianta cu statul în chirie, iar răspunsurile voastre se văd la Observator 12-14:

Întrebarea zilei
Rate la bancă sau chirie?