Observator » Sondaj » SONDAJ. Toate firmele, obligate să folosească POS. Credeţi că măsura va combate evaziunea fiscală?

SONDAJ. Toate firmele, obligate să folosească POS. Credeţi că măsura va combate evaziunea fiscală?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.06.2024, 11:55 | Modificat la 17.06.2024, 12:03

A intrat în vigoare legea care obligă toate firmele să aibă şi să folosească POS. Amenzile ajung la 50.000 de lei pentru patronii care nu se conformează.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos, iar răspunsurile voastre se vor vedea la Observator 12-14.

Întrebarea zilei
Toate firmele, obligate să folosească POS. Credeţi că măsura va combate evaziunea fiscală?