Abdalelah Haroun, atletul medaliat cu bronz în proba de 400 m la Campionatele Mondiale din 2017, a murit la vârsta de 24 de ani, în urma unui accident rutier, la Doha scrie BBC.

la 27.06.2021, 09:14

Un atlet medaliat cu bronz la Campionatele Mondiale, a murit la 24 de ani, în urma unui accident rutier - Profimedia Images

Vestea morții lui Abdalelah Haroun a fost confirmată de secretarul general al Federaţiei de Atletism din Qatar, Mohammed Issa al-Fadala. Acesta a declarat că tânărul de 24 de ani și-a pierdut viața într-un accident de circulație.

În 2017, Haroun a câștigat bronzul mondial la atletism, finalizând cursa după Wayde van Niekerk și Steven Gardiner. Un an mai târziu a câștigat două medalii de aur la Jocurile Asiatice din Jakarta, adăugând un titlu de ștafetă 4x400m la succesul său solo.

Vă afectează schimbările bruşte de temperatură?

Observator » Sport » Un atlet medaliat cu bronz la Campionatele Mondiale, a murit la 24 de ani, în urma unui accident rutier