Video Salonul Auto de la Paris 2022. Surpriză majoră din partea Dacia pe piața auto
A început Salonul Auto de la Paris, găzduit la centrul expoziţional de la Porte de Versailles. Evenimentul, care a luat o pauză de patru ani din cauza pandemiei, se întoarce cu surprize noi pe piaţa auto. Iar una dintre cele mai aşteptate vine chiar de la Dacia, care şi-a lansat aici primul hibrid, modelul Jogger, dar şi popularul Duster, prezentat într-o versiune de colecţie. Ediţia din acest an se încheie duminică, pe 23 octombrie.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
La Salonul Auto de la Paris ne așteaptă foarte multe surprize mai ales din partea Dacia - primul model de motor hybrid 140, un motor extrem de performant care generează 140 de cai putere.
De asemenea, există o colecție MATE edition, adică culori noi pe toată seria Duster. O altă premieră este că logo-ul mărcii care s-a schimbat. Dacia Link: Alăturarea de D și C seamănă ca niște zale de lanț și marchează robustețea și simplitatea.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰