Foto Accident cu două TIR-uri şi o maşină, la ieşirea din Sighişoara. Doi copii şi cinci adulţi, răniţi
Mai multe persoane, printre care doi copii, au fost rănite joi seara, într-un accident a avut loc la ieșirea din Sighișoara către Târgu Mureș, pe DN 13. Au fost implicate două TIR-uri și un autoturism, potrivit ISU Mureș.
![Accident în Mureş Accident în Mureş](https://img.observatornews.ro/0/2023/11/30/552209/accident-mures-7c4732a8.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Accidentul rutier s-a produs pe DN 13, la ieșire din municipiul Sighișoara spre Târgu Mureș. În accident au fost implicate două TIR-uri și un autoturism.
Accident în Mureş: 2 copii şi 5 adulţi, răniţi
În urma acidentului, șapte persoane, dintre care cinci adulți și doi copii au fost evaluate medical, relatează Mediafax.
„În urma evaluării efectuate de către echipajele medicale, s-a constatat faptul că trei dintre victimele adulte implicate au suferit leziuni (cod galben medical), cei doi minori fiind în afara oricărui pericol, preluați în aceste momente de echipajele medicale (cod verde medical). Se asigură măsurile specifice prevenirii incendiilor”, precizează ISU Mureș.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰