Observator » Evenimente » CeBIT, cel mai mare târg de tehnologie, deschis de David Cameron şi Angela Merkel

CeBIT, cel mai mare târg de tehnologie, deschis de David Cameron şi Angela Merkel

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.03.2014, 07:26 | Modificat la 10.03.2014, 08:42

Prim-ministrul britanic, David Cameron, şi cancelarul german, Angela Merkel, au deschis CeBIT, cel mai mare târg de tehnologie

Cei doi oficiali au anunţat o colaborare comună cu scopul de a spori competivitatea celor două ţări în domeniul tehnologic. A fost o noapte magică, presărată cu glume spuse chiar de un robot umanoid.