Observator » Evenimente » Săritură mortală de pe un dig din Constanţa pentru un tânăr de 28 de ani, care lucra la un bar de pe plajă

Săritură mortală de pe un dig din Constanţa pentru un tânăr de 28 de ani, care lucra la un bar de pe plajă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.08.2018, 19:15 | Modificat la 29.08.2018, 21:48

Un tânăr de 28 de ani a murit după a sărit de pe un dig, în Constanţa. Tânărul era din Arad şi lucra la un bar de pe plaja din zonă. Şi-a lăsat hainele şi încălţămintea în grija unui pescar şi i-a spus acestuia că merge să facă o baie.

Un tânăr de 28 de ani a murit după a sărit de pe un dig, în Constanţa. Tânărul era din Arad şi lucra la un bar de pe plaja din zonă. Şi-a lăsat hainele şi încălţămintea în grija unui pescar şi i-a spus acestuia că merge să facă o baie.

Medicii au încercat să-l resusciteze, dar fără  rezultat. Moartea lui vine la doar câteva zile după ce Observator v-a prezentat pericolul  la care se expun cei care sar în mare de pe dig sau de pe stabilopozi.

Numărul celor care şi-au găsit sfârşitul pe litoral, doar în această vară, a ajuns la 26.

Articolul continuă după reclamă