Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Video Şase pinguini au primit şansa de a vedea mai bine, după o operaţie de cataractă. Au primit lentile făcute special pentru ei în Germania

Şase pinguini din Singapore, cu vârste cuprinse între şapte şi 20 de ani, au primit şansa de a vedea mai bine după o operaţie pentru îndepărtarea cataractei.

de Redactia Observator

la 16.03.2023 , 10:16

Animalele au primit lentile făcute special pentru ele în Germania, iar procesul a durat două luni pentru a se asigura că măsurătorile sunt perfecte. După operaţie, pinguinii nu au mai avut voie să intre în apă o perioadă şi îngrijitorii Zoo le-au pus picături în ochi de două ori pe zi. În prezent, toţi cei şase sunt bine şi nu au suferit complicaţii. 

Vezi și
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Credeți că autoritățile responsabile de gestionarea deșeurilor ar trebui trase la răspundere pentru incidentele cu urși din zonele urbane?
Observator » Mapamond » Şase pinguini au primit şansa de a vedea mai bine, după o operaţie de cataractă. Au primit lentile făcute special pentru ei în Germania