Observator » Ştiri politice » Anunțul Vioricăi Dăncilă după discuția cu Klaus Iohannis: Ne vom continua mandatul

Anunțul Vioricăi Dăncilă după discuția cu Klaus Iohannis: Ne vom continua mandatul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.05.2019, 13:03 | Modificat la 31.05.2019, 13:06

Premierul Viorica Dancila a facut anuntul in prima sedinta de Guvern de dupa alegerile europarlamentare

„Guvernul a fost învestit de Parlament în baza votului adoptat de români în decembrie 2016, iar majoritatea parlamentară e solidă, fapt dovedit inclusiv de votul de alegere a președintelui Camerei Deputaților. Ne vom continua mandatul, avem un program de guvernare și o președinție rotativă a Consiliului UE de succes, prin urmare e datoria noastră să continuăm pe acest drum”, a spus Viorica Dăncilă.

„Este esențială o legătură mai strânsă cu oamenii și să fim mai aproape de așteptările lor. Sunt premierul tuturor românilor și îmi voi duce mandatul mai departe”, a adăugat ea.