Observator » Ştiri sociale » Amenda record

Amenda record

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.02.2013, 20:09 | Modificat la 17.10.2018, 11:25

Un sofer bucurestean a primit azi-noapte o amenda record. Barbatul a fost amendat cu 10 mii de lei pentru ca practica ilegal taximetria. El nu avea autorizatie, iar aparatul de taxat pe care il foosea nu era inregistrat. Taximetristul de ocazie a fost prins in timpul unui control de rutina, organizat de politistii bucuresteni pentru a-i prinde pe soferii bauti. in total, ei au dat 73 de amenzi si au retinut 3 permise.

Un sofer bucurestean a primit azi-noapte o amenda record. Barbatul a fost amendat cu 10 mii de lei pentru ca practica ilegal taximetria. El nu avea autorizatie, iar aparatul de taxat pe care il foosea nu era inregistrat. Taximetristul de ocazie a fost prins in timpul unui control de rutina, organizat de politistii bucuresteni pentru a-i prinde pe soferii bauti. in total, ei au dat 73 de amenzi si au retinut 3 permise.