Observator » Ştiri sociale » Bărbat mort, după un accident produs pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti

Bărbat mort, după un accident produs pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.08.2019, 08:53 | Modificat la 11.08.2019, 08:58

Accident mortal, aseară, la ieşirea din Capitală, pe şoseaua Bucureşti-Ploieşti. 

Accident mortal, aseară, la ieşirea din Capitală, pe şoseaua Bucureşti-Ploieşti. 

Un bărbat de 63 de ani a fost spulberat de o maşină, în timp ce traversa printr-un loc nepermis. 

Martorii spun că victima a trecut strada până la ieşirea din pasajul Aerogării, unde s-ar fi dezechilibrat şi ar fi căzut direct în faţa unei maşini care se afla pe banda întâi de mers. 

Articolul continuă după reclamă

Şoferul l-a văzut prea târziu şi nu a mai avut timp să frâneze, iar bărbatul a fost prins sub autoturism. 

Medicii au încercat să îl resusciteze, însă fără rezultat. Într-un final, au declarat decesul.