Observator » Ştiri sociale » Bataie printre masini in Barlad

Bataie printre masini in Barlad

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.04.2012, 16:27 | Modificat la 06.04.2017, 05:30

Bataie ca in vestul salbatic a fost si in Barlad. Patru tineri si-au impartit pumni si picioare chiar in centrul orasului. Pe imaginile surprinse de camerele de supraveghere se vede cum doi dintre ei au coborat in graba dintr-un taxi si au alergat sa-i prinda pe ceilalti doi, care tocmai traversau strada. Au inceput imediat injuriile si imbrancelile, chiar in strada, printre masini si pietoni. Lupta a fost intrerupta doar de un echipaj de politie care a reusit sa-i imobilizeze pe batausi si sa-i duca la sectie. Asupra unuia dintre ei s-a gasit un pistol cu gaze pentru care tanarul nu avea permis. Doi dintre scandalagii au fost arestati pentru 29 de zile.

Bataie ca in vestul salbatic a fost si in Barlad. Patru tineri si-au impartit pumni si picioare chiar in centrul orasului. Pe imaginile surprinse de camerele de supraveghere se vede cum doi dintre ei au coborat in graba dintr-un taxi si au alergat sa-i prinda pe ceilalti doi, care tocmai traversau strada. Au inceput imediat injuriile si imbrancelile, chiar in strada, printre masini si pietoni. Lupta a fost intrerupta doar de un echipaj de politie care a reusit sa-i imobilizeze pe batausi si sa-i duca la sectie. Asupra unuia dintre ei s-a gasit un pistol cu gaze pentru care tanarul nu avea permis. Doi dintre scandalagii au fost arestati pentru 29 de zile.