Observator » Ştiri sociale » Pe crestele munţilor ninge ca în prag de iarnă

Pe crestele munţilor ninge ca în prag de iarnă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.07.2019, 13:54 | Modificat la 12.07.2019, 15:41

Deşi suntem în mijlocul verii, pe crestele munţilor ninge ca în prag de iarnă! Un bărbat plecat pe Vârful Omu cu animalele la păscut, a surprins un peisaj uimitor!

Deşi suntem în mijlocul verii, pe crestele munţilor ninge ca în prag de iarnă! Un bărbat plecat pe Vârful Omu cu animalele la păscut, a surprins un peisaj uimitor!

De ieri, zăpada s-a depus în strat consistent şi la Bâlea Lac. Turiştii ajunşi acolo au fost nevoiţi să-şi dezăpezească maşinile.

 Azi-noapte, chiar, a fulguit încontinuu pe creste, iar temperaturile înregistrate s-au resimţit până la -7 grade Celsius.

Articolul continuă după reclamă